YA
Soru Sahibi
8 Temmuz 2015 09:17

Meme ultrasonu

Hocam, ben 22 yaşındayım. sol mememde sertlik hissettiğim için doktora gittim. Meme USG'de sol meme saat 9-10 hizasında areolaya 2 cm uzaklıkta 10*4 mm boyutlarında belirgin lobüle-hafif düzensiz konturlu hipoekoik görünüm izlendi. bu görünümün tel ile işaretleme sonrası insizyonal biopsi önerilir. Sol meme saat 4 hizasında periferik yerleşimli 9*3mm boyutlarında kistik görünüm izlendi. sağ memede kistik veya solid yer kaplayan oluşum saptanmamıştır.Hocam bu sonuca göre operasyon olmadan ilaçla tedavi mümkün değil mi? kötü huylu olma ihtimali var mı?kistler kanser belirtisi midir? bilgileriniz için teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Geçmiş olsun Aslı Hanım. Bahsettiğiniz durumlar ilaçla tedavi edilebilecek şeyler değil. Ancak tedavi gerektirdiği tartışılır. Endişelenmenizi gerektirecek bir durum yok gibi görünüyor. Kistler kanser belirtisi değildir takip gerektirir. Sonucunuzu tetkiki isteyen hekiminize muhakkak gösterin. Tahminimce 3 ay sonra USG kontrolü yeterli olacaktır. Sağlıklı günler dilerim.

8 Temmuz 2015 11:52