CS
Soru Sahibi
22 Nisan 2021 16:51

Meme kanseri midir

Merhaba..Annem memesindeki agri sebebiyle genel cerrah uzmanına gitti.mamografi ve ultrason verildi ancak ultrason günü daha gelmedi.mamografi cekildi.sonuçlar şöyle: her iki memede dağınık fibrograndüler doku dağılımı izlenmektedir. Sağ meme mlo projeksiyonda aksiller kuyrukta büyüğü 4 mm boyutta iki adet dansite izlendi (İmlap) Sol memede mlo projeksiyonda üst kadranda 13 mm boyutta fokal asimetrik dansite izlendi. Her iki memede patolojik kalsifikasyon, spiküler opasite ,yapısal distorsiyon saptanmadı. Cilt ve cilt altı yağ dokusu normaldir. Tanımlanmamış tetkik (Bı rads- 0) Kontrol Usg onerilir. Bunlar nedemek hocam??

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Cem Yılmaz
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

merhaba tariflenen bulgularda meme kanseri ile uyumlu bulgu yok. endişe etmeyiniz. lakin mutlaka meme usg ve gerekli görülürse meme mr yaptırın. .ok geçmiş olsun

22 Nisan 2021 17:44