ÖS
Soru Sahibi
14 Mayıs 2021 07:00

Meme ameliyatı sonrasi enfeksiyon

Memede kanser kitlesi nedeniyle ameliyat oldu. Koruyucu meme cerrahi sonrası antibiyotik başlanması. annemin memesinde ödem oluştu ve enfeksiyon teşhis edildi..oral bir antibiyotik başlandı.ancak amelytinin 11 günü. başlanılan antibiyotik de 2 gunluk doz kalmasina rağmen meme kızarık ve şiş. Nasıl bir mudale yapilmasi lazim? Dikişleri aldirmak enfeksiyon a rağmen zararlı olur mu? Teşekkür ederim sayın hocam.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Metehan Gümüş
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Anlattığınız durum doktorunuzun kontrolünde halledilmesi gerekir. Ameliyat sonrası bir miktar şişlik kızarıklık olabiliyor. Gerçekten enfeksiyon varsa ona göre tedavi planı yapılabilir.

14 Mayıs 2021 09:11