gA
Soru Sahibi
29 Mart 2019 01:05

Melanom 5.yil sonrasi takip

Iyi akaamlar 2014de sag kalcadan ameliyat oldum melanom evre 2 ilk lenf nodu temizlendi temiz cikdi herhangi bir metaztaz gorulmedi 5yildir sadece fizik muayene ve yillik irm radyoloji tetkikleri yapildi onlarda temiz benim ogrenmek istedigim istatistik olarak 5yil sonrasi yaşam suresi tespiti varmi melanom hastalarinda devam eden tehlike dıs benlerde meydana gelen degisim disinda gozle gorulmeyen ne tip sinyalleri dikkate almaliyim bundan sonraki hayatimicin verebileceginiz oneriler nelerdir fransada yasiyorum burda pek fazla bilgi verilmiyor.tesekkurler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. H. Armağan Arıcan
Radyasyon Onkolojisi

Merhaba, oldukça erken evre bir melanom yakalanmış sanıyorum 2014'de. Ek tedavi önerilmemesi bunu destekler gibi. Bu tür vakalarda tabiki hastalıksız uzun yaşam süreleri sağlanabilir. Yapmanız gereken kontrollerinizi sürdürmeniz (yaşınız belirtilmemiş, yaşa uygun yıllık check-up niteliğinde incelemeler yapılabilir). Patoloji raporunuzn görüntüsünü www.armaganarican.com adresinin iletişim bölümünden ya da armaganarican@gmail adresine mail olarak gönderirseniz ek bilgi vermem mümkün olabilir. Geçmiş olsun.

29 Mart 2019 11:56