DA
Soru Sahibi
28 Kasım 2018 09:25

MEDİAL TİBİAL STRES SENDROMU

Merhaba 10 yıldan fazla iki ayağımda alt bacak iç (daha fazla) ve dış bölgede ağrı var. Bastırınca artıyor. Şikayetlerin MEDİAL TİBİAL STRES SENDROMU (koşucu bacağı) belirtilerine benziyor. Kalp damar dr.una, ortopedi dr.una gittim. Varisten kaynaklanabileceği söylendi azalma olmayınca huzursuz bacak denromu tedavisi yapıldı ama sonuç alınamadı. Öğretim üyesiyim. Koşucu olmayanlarda da görülebiliyor mu? Ne önerirsiniz?

1 cevap
Cevaplar (1)

Aylin Hanım, Tabii görmeden konuşmak doğru olmaz, ama bu durum fazla yürüyenlerde, ayak basış mekaniğinde bozukluk olanlarda olabiliyor. Mutlaka koşucularda görülecek diye bir durum yok. Size tavsiyem. Aydın da iseniz orada Spor Hekimliği uzmanı var mı bilmiyorum. İzmir Manisa da mevcut. Kontrole gidebilirsiniz. Geçmiş olsun.

17 Aralık 2018 16:04