çh
Soru Sahibi
24 Haziran 2017 00:20

Maxidex ve göz tansiyonu,göz kapağında düşme

Hocam iyi akşamlar.1,5 ay önce gözlerimi çizdirdim.ameliyattan birkaç gün sonra sol gözde kırışıklık olmuş o düzeltildi. Maxidex kullanıyordum.o da göz tansiyonuna neden olmuş ve üst göz kapagımda hafif düşüklük, şişlik var.bu şişlik de ilacın yan etkisi mi kalıcı olma ihtimali var mıdır?Şu an cosopt kullanıyorum on gün kadar kullanacagım.göz kapagımdaki düşme ve tansiyon geçici midir?sag göze göre bulanık görmem de sürüyor o nekadar sürer?çok uzun oldu kusura bakmayın,teşekkürler

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Mustafa İşlek
Göz Hastalıkları

Hale hanım gözünüzde kırışıklık derken flep kaymasından bahsediyorsunuz sanırım. Kayma düzeltildiğine göre artık bu kadar zamandan sonra görmenizin de düzelmiş olması beklenir. Ancak bazen ödem söz konusu olabilir ve bu durumda görme bozukluğu uzayabilir. Bunu en iyi doktorunuz söyleyebilir. Göz tansiyonunuz normal seyrediyorsa göz kapağınızda düşüklük ve şişlik göz tansiyonunuza bağlı değildir. İlaca bağlı gelişen göz tansiyonları genellikle düzelir.

8 Temmuz 2017 15:01
çh
Soru Sahibi

Teşekkür ederim hocam,doktorum da göz kapağımdaki şişliğin ve düşüklüğün ödemden kaynaklandığını, bunun için ilaca gerek olmadığını,ilaçları bıraktığımızda zamanla düzeleceğini söyledi.Tansiyon sorunum geçti ve ilacı bıraktık şimdi ödemin geçmesini bekliyorum umarım düzelir...

15 Temmuz 2017 13:27
Op. Dr. Mustafa İşlek
Göz Hastalıkları

Geçmiş olsun

16 Temmuz 2017 14:40