öh
Soru Sahibi
2 Aralık 2019 15:43

MAVİLAB RT PCR RNA 8.GÜN

Cengiz bey merhaba. 42 yaşında erkeğim. bundan 11 gün önce eskort bir bayanla korunmasız vajinal ilişkiye girdim. 15 yıllık evlilik hayatımda ilk defa böyle bir halt ettim. 8.gün mavilab ta RT PCR RNA testi oldum. sonuç SAPTANAMADI. ama ben artık kafayı yemek üzereyim ya pozitif isem diye. Ailem dağılır diye psikolojim bitti artık. bu perşembe günü hiv duo ultra olacağım mavilab da. ama perşembeye kadar tamamen psikolojim bitecek. sizden ricam 8.gün RT PCR RNA testi SAPTANAMADI diyor ise hiv duo ultra sonucu negatif mi çıkar. yardımlarınızı rica ederim. şimdiden çok teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

4 cevap
Cevaplar (4)
Uzm. Dr. Cengiz Güney
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Kesinlile 8.gün RT PCR RNA testi negatif çıkacaktır.

2 Aralık 2019 17:59
öh
Soru Sahibi

Hocam merhaba. Anlayamadım. 8.gün pcr rna testinin bir anlamı yok mu? Boşuna mı oldum yani.

3 Aralık 2019 00:07
Uzm. Dr. Cengiz Güney
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

. 8.gün pcr rna testinin anlamı var.Sağlıklı olduğunuzu müjdeliyor.İlerde yapılacak testlerizle bu sonuç örtüşecek. Güvediğiniz bir uzmanla klinik muayenizi yaprırmanız sonucu daha güvenli hale getirir.

3 Aralık 2019 12:37
öh
Soru Sahibi

Sayın Dr.Cengiz bey merhaba. Öncelikle cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Son verdiğiniz cevabınızdan anladığım ‘’8.gün Pcr Rna SAPTANAMADI sonucu var ise 14.gün hiv duo ultra dan da büyük ihtimalle NEGATİF çıkacaktır.’’ Doğru anlıyorum değil mi Saygıdeğer hocam. Kusura bakmayın biraz psikolojik travma yaşıyorum onun için böyle netleştirmeye çalışıyorum beynimi.

4 Aralık 2019 00:01
Uzm. Dr. Cengiz Güney
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Evet doğru anlamışsınız.Bir musibet bin nasihatten iyidir misali bundan sonraki yaşamanızda daha dikkatli olmanıza bu mesele ışık tutacaktır.

4 Aralık 2019 10:23
öh
Soru Sahibi

Sayın Dr. Cengiz Bey merhaba. Öncelikle insanlık ve şahsım adına teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunarım. Allah size ve sevenlerinize sağlıklı ve uzun ömürler versin. 14.gün hiv duo ultra testimin sonuçları geldi. hbsag - anti hcv - anti hiv 1/2 - p24 antijen - vdrl rpr sonuçlarımın hepsi Allah a şükür NEGATİF geldi. mavilab Dr. Hamdi bey 14 den sonra 15 yıldır burada pozitife dönen olmadı dedi. Sizinde kıymetli görüşlerinizi rica ederim. Konu sizce kapanmış mıdır? gerçi ben 28 de de hiv duo ultra yapıp kapatacağım yine de.

5 Aralık 2019 15:04
Uzm. Dr. Cengiz Güney
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Geçmiş olsun.Doktorunuzla aynı görüşteyim.Bundan sonraki yaşamınızında sağlıklı olmasını dilerim.

5 Aralık 2019 17:59