ck
Soru Sahibi
9 Aralık 2017 01:01

mamografi tek meme sonucu

her iki memede cilt ve cilt alti dokular ve meme basi tabidir. bilateral tip B ozelliginde meme paterni izlenmektedir.sag meme areola duzlemi ic kadranda ariolaya yaklasik 5 cm mesafede 14x6 mm boyutlarinda silik-acik sinirli noduler opasite dikkati cekmektedir (kist?) sonografik korelasyon onerilir. sag meme retroareolar bolgede yag nekrozuna ait kalsifikasyonlar izlenmektedir. her iki aksiller bolgede ve solda aksiller kuyrukta lenf nodlarina ait opasiteler izlenmektedir. hocam peki genel olarak sonucu nasil goruyorsunuz bu tip gorelen vakalarda rastlanan genel bulgular nedir? simdiden cok tesekkur ederim

1 cevap
Cevaplar (1)

Meme ile ilgili sorunlar, genel cerrahinin konusuna giriyor. Bir genel cerraha danışmanızı öneririm. Geçmiş olsun.

9 Aralık 2017 07:45