FA
Soru Sahibi
25 Ocak 2017 22:24

makatta kaşıntı ve aci

Hocam Merhaba 5,5 yaşındaki oğlumda iki hafta önce Makat bölgesinde aşırı kaşıntı vardı gece uykudan uyanıyor du doktora gittik tahlil verdik bağırsak kurdu çıkmadı her ihtimale karşı ilaç verdi kullandık 1 hafta oldu ara ara hafif kaşıntı oluyor, asıl önemli olan poposunu yıkarken dokunun acıyor diyor ama Makat ta çatlak falan mı var oda kaşıntı ve acı yapar diye okudum, doktor muayene etmedi, aci neden olur? Catlak mi diye anlamak icin başka çocuk doktoruna mi çocuk cerrahına mi goturelim ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Rabia Güneş
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Merhaba.makatta çatlak ve hemoroid gibi durumlar da kaşıntı yapabilir.özellikle uzun zmandır kabızlığı varsa olma ihtimali yüksek.parazit tedavisini kuralları ile yapmak ve 1hafta-10 gün sonra tekrarlamakta fayda var.bu etapta bir çocuk cerrahının da görmesi daha iyi olur.sağlıcakla kalın...

1 Şubat 2017 12:57