18 Ekim 2020 12:58

majör depresif bozukluk

Hocam merhaba. 36 yaşındayım. ev hanımıyım.Yıllardır majör depresyonla mücadele etmeye çalışıyorum. Sürekli uyku hali, aşırı iştah, herşeye karşı isteksizlik, sinirlilik, iç sıkıntısı, boğulma hissi, yorgunluk, konsantre olamama hepsi mevcut. Çok çekiyorum içim acıyor. Zamanında lustral kullandım on kilo aldım bir daha katiyen kullanmam dedim. prozac 3 ay kullandım iştahımı açmadı çok güzel enerjide verdi ancak herşeye karşı bi boşvermişlik hissi oluştu ve saçlarım çok döküldü. bu nedenle bıraktım. dylexia denedim daha ilk haftadan ağrılı kistik akne lezyonları oluşunca kullanmayı bıraktım. geçmşte paxil ve brintellix denedim onlarda iştahımı açtığı için bıraktım. cipralexin de iştahımı açtığını hatırlıyorum. Psikiyatride ortanın üstü bir depresyonda olduğum söylendi. bu ilaçların yan etkilerinden ötürü sarı kantaron denemeyi düşündüm ama hafif depresyonlarda etkili olabileceği ve uzun vadeli kullanımda oluşan yan etkileri konusunda bilgim olmadığı için vazgeçtim. sam-e denen bir molekülden de bahsediliyor sizin görüşünüz nedir? bana bi yol gösterebilir misiniz? bu zmana kadar yine en uzun vadeli kullandığım tek ilaç prozac oldu. saç dökülmesi yaratmasa devam edecektim. ne yapmalıyım acaba ?

1 cevap
Cevaplar (1)

iyi günler kısa vadede ilaç ve uzun vadede terapi ile bu sıkıntılarınızı aşabilirsiniz ancak doktorunuzla konuşunp belki prozac ın yanına bir ilaç eklerse daha çabuk toparlarsınız bana göre bir aylık bir tedavide saç dökülmesi yapmaz kullanabilisiniz

18 Ekim 2020 18:01