ıR
Soru Sahibi
22 Ağustos 2021 06:19

Lütfen yardımcı olur musunuz

Merhaba hocam. Ben geçen hafta kan verdim Bilirubin total 2.1 Bilirubin direkt 0.6 çıktı. Diğer değerlerim normal. Karaciğer fonksiyon testlerim de Alt ve ast 14 çıktı. Acaba bende ki sorun nedir? Safra kesesinde taş yok çünkü ağrı yapmadı ve olsaydı kanda ki başka değerlerim yüksek olacağını söylemişlerdi. Bana doktor diyet yaptırdı az kalorili bir şeyler yedim ve maydanoz suyu içtim bundan dolayı ishal oldum. Bilirubin degerim 3e çıktı. Bunlar gilbert sendromu göstergesi mi? Başka bir şeyler de olabilir mi?

3 cevap
Cevaplar (3)
Prof. Dr. Barış Yılmaz
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Gilbert gibi gözüküyor ancak Gastroenteroloji muayenesi olmanızda fayda var

22 Ağustos 2021 18:50
ıR
Soru Sahibi

Gilbert sendromu olan birinin bilirubini yükselmesin diye günlük hayatta nasıl yol izlemeli? Önerileriniz nedir hocam?

23 Ağustos 2021 10:32
Prof. Dr. Barış Yılmaz
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Uykusunu iyi almalı uzun süre aç kalmamalı yorulmamalı stresten uzak durmalı

23 Ağustos 2021 17:53
ıR
Soru Sahibi

Merhaba hocam. Total bilirubin testi yapılacak yeniden kan vermemi istediler. Total bilirubin kan testinde aç karnına mı yoksa tok karnına mı verilir? Hangisinde daha düşük olur polislik için yeniden kan verecem de

27 Ağustos 2021 21:00
Prof. Dr. Barış Yılmaz
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Sonucun doğru çıkması için aç karnına vermeniz gerekir

28 Ağustos 2021 19:02