CE
Soru Sahibi
9 Mart 2017 09:49

Lütfen yardım edermisiniz

Merhaba abi size bir soru sormak istiyorum.. yaşım 27 bir erkeğim size bir soru daha sormuştu. 7 ayda çok ışın aldım 50 msv yi buldu diye ki buldu.... şimdi ek bir sorunsormak istiyorum bu muammada.. bir kere iki bt çekildim 7. Ayda geçen sene 7 ay önce sonrasın da bt var ama üst üste o idi özellikle onda çok tedirginim.. toraks bt ve bt anjiyografi ilaçlı şimdi burada anjiyografi yapılır iken ekstra bir Işın'la toraks da ayrı çekilmişmişmidir ? Yani ben istedim ama zararları konusunda özellikle şimdi 2 sintegrafi çektirmek zorunda kaldığım için nodüllerden ve kanser risk i olduğundan daha sa korktum ve net bilgi yok. Toraks anjiyografi olarak görülüyor ve bt toraks tetkiki var... yani demem o ki anjiyografi 17 msv ( tabi daha yüksek ise maffolduğum andır btlerden hari ve 4 mr var 3 beyin bir boyun bir kalça bunun da hafif radyasyon ve dev mıknatısdsn dolayı tümör kanser riski varmış üst üste fitimde ) ve toraks 10 msv totel 27 msv mi almışımdır yani iki ayrı çekim mi olmuştur yada o 17 msv bt toraks anjiyografi dediklerin de ( ben tek tön anjiyografi diye hatırlıyorum ama teknisyen telde öle dedi ) geçen de bt toraks da içindemidir yani aynı Işın'la anjiyo ile o bölümde görülmüşmüdür ve ekstra ışın almamış ola bilirmiyim ??.. affınıza sığınarak bilgi istiyorum çünkü kanser riski taşıyan nodüllerim var soğuk 2 adet de sintegrafi çekildim dün.. ve herkes 0-10 yıl içinde trioid kan kanseri akciğer sindirim sistemi kanseri olmamın yüksek olduğunu söledi.. zaten takipte olan ayrı büyük lenf bezlerim ve aktinomiçes enfeksiyonun var.. karışık oldu ama gerçekten affınıza sığınıyor hür dikkat cevabınızı bekliyorum

1 cevap
Cevaplar (1)

Maruz kaldığınız radyasyondan bağımsız olarak soğuk tiroid nodüllerinin kansere dönüşme riski olabilir ve doktorunuz bunun için size ameliyat önerebilir. Radyolojik incelemelerin zararlı yan etkilerini büyütmemenizi öneririm.

9 Mart 2017 15:27