17 Ağustos 2017 12:28

LOMBER MR INCELEMESI

MERHABA HOCAM 2 ay öncesinde belimde başlayan daha sonra sol kalca ve bacağim da devam eden bir ağrı oluştu..15 gündür sol bacağim da uyuşukluk hiç geçmedi.Mr çekildi ve doktor ameliyat dedi siz ne önerirsiniz.?? (L5-S1 dıskinde desikasyona sekonder T2GA'lerde sinyal kaybı izlenmektedir.Disk yüksekliği posteriorda daha belirgin olmak üzere minimal Diffüz azalmıştır. Bu seviyede sol parasantal disk protruzyonu mevcut olup S1 spinal sinir köküne başı mevcuttur )

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Ahmet İnanır
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon , Algoloji (Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon)

Sevgili kardesim, MR rapora bakarak değerlendirmek son derece hatalı olur. MR CD si ile muayene ederek en ideal en sorunsuz kararı verelim.

17 Ağustos 2017 14:54