KS
Soru Sahibi
29 Temmuz 2021 12:47

Lokasit değeri, huzursuzluk, enfeksiyon anneden geçer mi

Hocam merhaba 23 günlük oğlumda 3-4 gün önce huzursuzluk başladı. Kendini sıkma kasma bacakları karnına cekme gibi uyku arasında da bunlrı yapıp gaz çıkarıyor kakasını cok cok az yapmaya başladı doktora gittiğimizde karnının cok yayıldığını şiştiğini gazı olduğunu söyledi biogain gaz damlası metsil ve fitil verdi kullanmaya başladık rahatlama olmayınca gaita testi yaptırdık kan parazit eritrosit bunlar yok cıvıklı mukuslu ve lökosit değeri 5-6 çıktı doktorumuz largopen antibiyotik basladı ve fitili 3 gün üst üste yarım atmamızı istedi beraberinde metsil ve gaz damlasına devam ediyoruz zaman zaman kakayı cok zaman zaman az yapıyor hala huzurlusuzlugu var ve her emmeden sonra kusuyor bazen cok kusuyor korkuluyorum bazen az hatta birkaç kez uykudan uyandığında da kustu sadece anne sütü veriyorum. Emerken karnından gurultular geliyor kötü bir şey var mıdır kan tahlili yaptırmama gerek var mı. Doğumdan önce bende de idrar yolu enfeksiyonu vardı aniden doğum gerçekleşince müdahale edemedik doğumdan sonra antibiyotik kullandım benden geçmiş olabilir mi ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Tufan Kutlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

En büyük olasılık infantil koliktir ama bazen besin allerjisi de benzer yakınmalara yol açabilir. Antibiyotik neden verildi bilemiyorum ama gören doktor arkadaşımızın takdiridir. Telaşlanmadan izlemek ve doktorunuzun önerileri doğrultusunda ilerlemek en doğru yol olacaktır.

30 Temmuz 2021 08:29