ÖE
Soru Sahibi
31 Ağustos 2020 14:46

lokalize skleroderma

Merhaba.23 yaşındayım. Benim 2 yıl önce karın bölgemde ve kollarımda HİPOPİGMENTEPAPÜLLER oluştu. Dermatoloji uzmanı emin olamadı ve biyopsi alındı. Biyopsi sonucu BULGULAR ÖNCELİKLE MORFEA TANISINI DÜŞÜNDÜRMEKTEDİR. KLİNİKOPATOLOJİK KORLEASYON ÖNERİLİR. şeklindeydi. Son zamanlarda tüm vücudumda iğne batması şeklinde nöropatik ağrım var. Aynı zamanda boğaz reflüsüne sahibim, boğazım tahriş oluyor. Morfea tanısının bu bulgulra neden olma ihtimali var mıdır? Teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. İzzet Fresko
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Morfea genellikle sizin de anlattığınız gibi lokaldir. Bu şekilde belirti vermez. Ama yine de bir romatoloji doktoru tarafından vücudun diğer bölgelerini de tutabilecek bağ dokusu hastalıkları açısından değerlendirilmenizde yarar var.

2 Eylül 2020 06:41