YY
Soru Sahibi
29 Eylül 2021 16:24

Lenf nodu..

Merhaba 40 yasimdayim. 2 yıl once sag memeden kist alinmisti ve henuz hucrelesmeye yeni baslayan bir kist demisti doktorum. 6 ayda bir kntrollerimi yaptiriyorum. Bugun yapilan usg de. Bilateral fibroglanduler dokudan yogun meme paterni izlenmistir. Sol aksillada buyuklugu 22×10 mm boyutunda korteksi kalinlasmasi azalmis ekojen hulisi bulunan lenf nodlari izlenmistir yaziyor. Korkmali miyim?

2 cevap
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Metehan Gümüş
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

O lenf nodunun incelenmesi veya yakın takip edilmesi gerekiyor. Ayrıca mamografi öneririm.

29 Eylül 2021 20:38
YY
Soru Sahibi

Hocam gecen sene cekilmisti fakat o zaman lenf nodlari yoktu. Sag meme de supheli lezyon vardi biyopsi yapildi temiz cikmisti oda. Bu sene icinde oneriyorsaniz cektireyim hocam hemen..

30 Eylül 2021 12:20
Doç. Dr. Metehan Gümüş
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Çektirmeniz iyi olur

30 Eylül 2021 12:34