GM
Soru Sahibi
3 Ekim 2020 17:05

Lazer ameliyati sonrasi cift gorme

Merhabalar, Benin mumaralarim 1.25 hipermetroptu *** *** ** de excimer lazer oldum. Ilk gun agri oldu 2. Gun goz sisti sisi indi. Damlalar verdiler. 4 gun sonunda lensler cikti. Lensi cikartmadan once makineyle numarasina bakti 0.25 ti.Lazer sonrasi lens ile ve lenssiz gozlerim eskisi gibiydi ve cift gorme oldu. Suan 10. Gun damlaya devam hala cift goruyorum ve gormem sanirsam eskisingibi . Psikolojim bozuldu duzelecekmi bu durum

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Nurullah Çağıl
Göz Hastalıkları

Geçmiş olsun. Size uygulanan tedavi yüzeyel lazer tedavisi. Genellikle yavaş iyileşir. Ayrıca, hipermetroplarda lazer öncesinde göz kendisi çalışarak numarayı düzeltmeye alışık olduğu için muhtemelen halen fazla çalışmaya devam ediyordur, bu da bulanık ve çift görme yapabilir. Doktorunuzun verdiği damlaları kesmeyin. Eğer doktorunuz bir sorun kaydetmediyse yavaş yavaş iyileşecektir.

4 Ekim 2020 22:46
GM
Soru Sahibi

Cok saolun hocam soruyu sorduktan 1 2 gun sonra ayni dediginiz gibi oldu. Yavas yavas cift gorme azaliyor eskiden 5 mt oteyi cift goruyorsam simdi 10 mt ilerisini cift goruyorum. Gormemde de baya gelisme var . Birebir cevabiniz bende meydana geliyor. Gercekten bilgi ve tecrubenize saygi duydum. Cok tesekkur ederim. Saygilar

5 Ekim 2020 03:10
Prof. Dr. Nurullah Çağıl
Göz Hastalıkları

Geçmiş olsun

9 Ekim 2020 16:10