as
Soru Sahibi
13 Ocak 2016 22:56

lap büyüklüğü

hocam iyi günler trioid de nodüllerim olduğu için usg yaptırdım sonucu ise SAĞ LOBTA NODÜL İZLENMEDİ SOL LOBTA İSE 10*8 MM ALT POLDE 8*6MM BOYUTLU HETEROJEN HİPOEKOİK NODÜLLER İZLENDİ BİLATERAL SUBMANDİBULER BÖLGEDE SAĞDA 18*6 SOLDA 24*7 MM BOYUTLU EKOJEN HİLUSU KALIN KORTEKSİ OLAN BENİNG REAKTİF LAP İZLENDİ nodüller endokrin takip altına aldı lenf bezleri tehlikelimi bu boyutta girişim yapmama gerek varmı hocam

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Bülent Çitgez
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Seçkin bey, öncelikle geçmiş olsun, boyun usg de görülen LAP lar bie enfeksiyona bağlı gelişmiş olabilir. Yakınlarda geçirilmiş bir enfeksiyona bağlı olabilir, antibioterapi sonrası kontrol uag yapılabilir. Tiroid nodülüde usg ile takip edilip boyut farklılığı ve şüpheli radyolojik görünüm saptanması halinde biopsi yapılabilir.

15 Ocak 2016 21:53