KS
Soru Sahibi
27 Mayıs 2016 12:18

Laktoz intoleransı

Merhaba hocam 4 aylik kiz bebegim var.dogdugundan beri gazli bebekti.2 aylikken laktoz int.tahlilde çıktı reduktan madde pozitif.ph 6.iki aydır laktazm kullanıyorum karin sisligi ve gazına iyi geldi.ayrica sut alerjisi şüphesiyle diyet yapıyorum iki aydır fakat mukuslu kaka duzelmedi.surekli hickirik agizda cok salya akimi var.surekli elleri agzinda kusma yok ama agzina buseyler geliyo yutuyo.arada oksuruk oluyo.bebegimin gelisimi iyi.laktoz intoleransi bebegimin beyin gelisimini olumsuz etkiler mi.ne zaman ortadan kalkar kilo aldirir mi.cevaplarsaniz çok sevinirim bulunduğum yerde bu alanda uzman yok.cok tesekkurler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Tufan Kutlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Laktoz entoleransı beyin gelişimine etki etmez. Muhtemelen reflüsü de var. Konya'da çocuk gastroenteroloji uzmanı bulabilirsiniz

6 Haziran 2016 06:11