KZ
Soru Sahibi
12 Haziran 2019 00:05

L4-5 ve L5-S1 intervertebral disklerde T2AG'de hafif dejenerasyona bağlı intensite kayıpları

Lomber lordoz normaldir.   Lomber vertebraların yükseklikleri normaldir.   Lomber intervertebral eklemlerde dislokasyon saptanmamıştır.   L4-5 ve L5-S1 intervertebral disklerde T2AG'de hafif dejenerasyona bağlı intensite kayıpları izlenmektedir.       L5-S1 intervertebral diskinde posteriora bulging ile birlikte annüler fissür izlenmiştir.   Diğer seviyelerde disk yükseklikleri  normaldir. Disk arka konturları normal sınırlardadır. Dural kese ön konturu serbest olup, lateral resesler açıktır.   Konus medüllaris ve kauda ekuina normal olarak değerlendirilmiştir.   Paravertebralar yumuşak dokularda patolojik bulgu saptanmamıştır. Bu mr sonucu nedir henüz kontrolüm gidemediğim icin merak ediyorum fitik mi var ne var ilgilenir misiniz lütfen

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. İdris Avcı
Beyin ve Sinir Cerrahisi

İlk önce geçmiş olsun dileklerimi size sunuyorum. Sadece MR raporu ile bir sona varmak zordur. Radyologların MR raporları ile bizim yorumlar farklı olabiliyor. En sağlıklısı MR’da görünenleri sizin muayenenizle pekiştirmektir. Ama ilk aşamada, korkulacak bir şey olmadığını düşünüyorum. Sağlıklı günler dilerim, geçmiş olsun

12 Haziran 2019 11:50