KM
Soru Sahibi
24 Aralık 2012 14:43

kuyruk sokumunda yara

meraba hocam bebeğim 6 aylık ve kuyruk sokumunda hafif ayrılma gibi yara olmuş yani deri açılmış ne yapmam gerek.bide doğuştan beri kuyruk sokumu hafif tüylü ve çukur.arada da nefesini içine çekiyo astımlı kişi gibi ama keyfi yerinde iken yapıyo genelde nedeni nedir acaba yardım edermisiniz bana.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Hakan Şen
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

kuyruk sokumundaki kılanma, çukurluk önem arzeder o bölgenin yüzeyel USG ile değerlendirilmesi uygun olur. ciltteki sorun sadece bir dermatit tahriş olabilir lokal olarak hametan bepanthene kullanmanız yeterli olur. astım gibi sıkışan çocuk kesintisiz olarak derin hızlı ve zor nefes alır. sizinkinin sıkıntı kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. USG yi ihmal etmeyin çünkü nadirde olsa o bölgenin kemik yapısında ve sinirlerindeki problemin ayrık olmasının bir belirtisi olabilir, şimdiden geçmiş oldun

24 Aralık 2012 15:00