YB
Soru Sahibi
20 Temmuz 2022 21:06

Kuyruk Sokumunda Kızarıklık, Ağrı

İyi akşamlar hocam. Düşmememe ve zedeleyici bir harekette bulunmamama rağmen dünden beri kuyruk sokumumda ağrı var. Kıl dönmesi mi diye düşündük ama ne sivilce var ne de o tarz bişey. Sadece kızarıklık var bir de ağrısı. Oturamıyorum, yürürken çok ağrımıyor ama eğilirken falan ağrıyor. Sizce neden ağrı olabilir? Pişik, mantar olabilir mi diye düşündüm ama bu kadar ağrı da yapar mı bilemedim.

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Derya Can
Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp

Merhaba öncelikle geçmiş olsun. Kızarıklıkla beraber ısı artışı da varsa enfektif bir durum olmuş olabilir. Düşmeseniz de sürekli oturur pozisyonda travmaya uğruyorsa kuyruk sokumunuz o da ağrıya sebep olabilir. Yeni başlangıçlı enfeksiyöz bir durumsa müdahale etmek gerekir ilerlemesin diye. Ağrıyı azaltmak ve tedavi etmek için ozon uygulaması yapılabillr. Sağlıklı günler dilerim.

21 Temmuz 2022 11:22
YB
Soru Sahibi

Merhaba hocam önceki soruma yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim. Benim kuyruk sokumunda ağrım vardı ve o bölgede şiş iltihaba döndü ve dün kendi kendine patladı. Patladıktan sonra kokulu bir akıntı geldi, baya aktı. Artık şiş ve ağrı yok ama arada hafif akıntı oluyor. Kendi kendine geçer mi acaba? Ne yapmalıyım?

25 Temmuz 2022 17:29
Uzm. Dr. Derya Can
Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp

Öncelikle geçmiş olsun . Sizin muayene olup gerekliyse o bölgeye yara bakımı yapılması gerekli. Ağızdan veya lokal antibiyotik verilebilir. Genel cerrahi bölümüne muayene olmanızı tavsiye ederim .

26 Temmuz 2022 14:21