AG
Soru Sahibi
21 Aralık 2019 18:24

Kusak tarzi agri

Hocam merhaba. Esimin kronik mide agrisi, yanma siskinlik gibi sorunlari var son 6 aydir yemeye bagli artan sirt agrisi kusak tarzinda agrilari var. Gastroenteroloji kolonoskopi ve endoskopi yapti temiz cikti. Mr bt sonuclari temiz en son mrcp yaptirdik. Pankreasta hafif odem olmus maksimum duzeyde otoimmun pankreatit dendi ancak sonra oda cikmadi. Kan testi sonucu. IgG4 0.54 cikti. Ortopediye de gittik bu sirt agrilari icin. Sonuc temiz. Tum kan testleri normal. Birde romatolojiye gorunun belki farkli dediler ama sjogren olabilirmi agzi ve goz kurulugu cok yogun degil anlayamadik hocam siz ne onerirsiniz, tesekkurler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ahmet Mesut Onat
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Mevcut şikayetlerinizle Sjögren deme şansımız yok... ancak görmeden kesin bir yorum yapamam

24 Aralık 2019 00:59