28 Ocak 2017 18:09

Kulak tıkanıklığı

Hocam merhaba. Kulak tıkanıklığım nedeniyle KBB doktoruna gittim. Dr bey kir nedeniyle kulağımın tıkandıgını söyledi. Bana momecon 0.1 losyon verdi günde 2 defa 4 damla olarak kullan dedi.10 gün sonrada kulağını yıkayacaz dedi. Yalnız bu losyonu kulağıma damlattığm anda aşırı yanma oldu.ilacın Prospektüsünü okuduğumda da genelde egzamalara, sac derisine uygulandığı yazıyor. Kulağımda kaşıntı yok. Sormak istediğim bu losyonun bu şekilde kullanımı uygunmudur. Yanma ya ragmen devam etmelimiyim yoksa sadecd gliserin damlatıp 10 gün sonra yıkatmayamı gideyim. Şimdiden teşekkürler

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Ergün Erdoğan
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Eslina hanım cevabım geciktiği için üzgünüm, Kulak kiri için genellikle gliserin verilse de kirle beraber dış kulak yolu egzaması durumunda momecon tarzı damlalarda verilebilir. Yanma yapıcı bir etkisi vardır. Genellikle tolere edilebilir bir durumdur. Çok rahatsız ediyorsa doktorunuzla görüşmeniz ve bana ilettiğiniz şeklinde durumu iletmeniz uygun olur. Muayene eden hekim olarak en doğru kararı hekiminiz verecektir.

31 Ocak 2017 23:27
Soru Sahibi

Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Doktoruma bitürlü ulaşamadım maalesef, bende yanma olmasına rağmen momecon u kullandım. Ama 10 güne tamamlayamayacagım. Çünkü bu seferde kulağımın içi aşırı kurudu ve sivilce oluştu.5 gün sonra kulağımı yıkamaya gidicem hocam, gliserin le devam etsem olurmu. Çünkü bu momecon u devam ettirmem mümkün değil.

3 Şubat 2017 21:53
Op. Dr. Ergün Erdoğan
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Kulağınızda sivilce çıktıysa 5 günü beklemeden bir KBB uzmanına görünmeniz daha iyi olur.

3 Şubat 2017 23:39