ÖG
Soru Sahibi
26 Eylül 2016 00:01

Kulak çınlaması

Merhaba doktor bey bende birkaç yıldır gečmeyen kulak çınlaması var.çeşitli ilaçlar kullanmakla beraber nöralterapi dahi yaptırdım.hala çinlamam geçmedi beyin Mr boyun ultrason kulağın mr 'i Dabi çekildi fakat hic bir şey çıkmadı.Sadece boyun düzleşmesi ve skolyoz rahatsızligim mevcut.Bu kulak çınlaması yapabilir mi tek başına ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. İbrahim Korhan
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Hayır boyun düzleşmesi kulak çınlaması oluşturmaz bunlar dışında işitme testleri yapılması faydalıdır yapıldı ve normal çıktıysa bu amaçla en iyi tedavi yöntemi TRT dediğimiz tinnitus retreathment therapy denilen bir tedavidir. kulağa sesler verilerek yapılan bir tedavidir bu açıdan KBB hekiminizle görüşebilirsiniz.

26 Eylül 2016 13:10