AC
Soru Sahibi
10 Eylül 2017 03:26

Kuduz Oral Yolla Bir Cisim Aracılığıyla Bulaşır Mı

İyi günler Hocam değerli vaktinizi alıyorum, dün akşam yemek yerken bir sokak kedisi yanıma geldi masanın üstüne çıkmaya çalışırken ön patilerini telefonumun üstüne koydu, kedi gittikten sonra arkadaşımla konuşurken boş bulunup telefonu ağzımda gevelemeye başladım daha sonra aklıma geldi eğer kedi kuduzsa ve yakın zamanda patilerini falan yalamış salya temas ettirmiş ise, bende bunu ağzıma soktum oral yoldan bulaşabilir mi bu şekilde? Cevabınız için şimdiden çok minettarım.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Tuncay Ulucanlı
Aile Hekimliği

çok çok düşük bir ihtimal. enfejsiyon hastaliklari uzmanina danışıp daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

10 Eylül 2017 14:09