KF
Soru Sahibi
25 Ağustos 2017 00:43

Kuduz Aşısı

İyi günler Hocam, dün şüpheli görünüşlü bir kedi ile temas yaşadım ağzından sürekli tuhaf bir biçimde salya damlatıyordu. Yemeğini parçalarken biraz fazla yakında durdum kafasını sallarken salyasındna bir damla göz kenarına geldi. Kuduz olması olasılığına karşı doktor aşılama sürecini başlattı ilk dozumu aldım fakat kuduz immunglobulini vermediler. Risk teşkil eden durumlarda sadece aşılama yeterli midir aksi taktirde immunglobulin talep etmeli miyim?

2 cevap
Cevaplar (2)
Dr. Tuncay Ulucanlı
Aile Hekimliği

şimdilik aşı yeterlidir. 10 gün kediyi takip etmenizi öneririm

27 Ağustos 2017 09:10
KF
Soru Sahibi

Cevabınız için çok teşekkürler Hocam. Peki şimdilik aşı yeter derken, eğer kedi 10 gün içinde ölürse immunglobulin de mi verilmelidir?

27 Ağustos 2017 16:42
Dr. Tuncay Ulucanlı
Aile Hekimliği

immunoglobiline gerek yok 10 gun icinde ölmesse aşılarin devaminada gerek kalmaz

27 Ağustos 2017 22:56