GK
Soru Sahibi
5 Mayıs 2024 14:29

Kuaförde keratin bakımı sonrası saç dökülmesi

Merhaba hocam, 2 buçuk yıldır durmayan sürekli dökülen bir saçım var, keratin bakımından sonra hiç dökülmeyen saçım nedense bir anda dökülmeye başladı. Bu dökülme saçımı seyrekleştirdi ve her tarafında dökülme var. Bir sürü doktora gittim tahmin edeceğiniz üzere ve hiçbirinin yardımı olmadı tabi saç tedavisi konusunda çok geri bir ülkeyiz pek çok şeyde olduğu gibi. Yabancı kaynaklara da çok baktım ama yurtdışında kullanılan ürünlerin pek çoğunda zararlı içerik olmadığı için kendi kendine geçer deniyor. Ben bu saç dökülmesini nasıl durdurabilirim? (Kesinlikle genetik değil, keratin bakımından sonra kepeklenme de ortaya çıktı, ve saçım çok kuru oldu ve keratin şeyini saçıma sürüp bıraktılar ısıl işlem uygulanmadığı halde saç derim yandı.)

1 cevap
Cevaplar (1)

keratin bakımı bazı kişilerde saçtaki doğal keratinin yapısıa hasar verebiliyor lakin kendi kan değerleriniz hormonlarınz normöalse toparlar Erkke tipi saç dökülmesi olabilir seboreik dermatit yani kepek erkek tipi dökülmeyle beraber seyyredebilir Çinko vb bakılabilir herşey normalse düzenli PRP ve saç mezoterapsi için bir dermatoloji uzmanı arkadaşa başvurabilirsiniz 6-8mseansda oldukça iyisonuçlaralınıyor Geçmiş olsun

9 Mayıs 2024 08:50