1 Şubat 2016 15:07

Kronik ürtiker

Anneme kronik ürtiker teşhisi konuldu.Allerjik olarak bişey çıkmıyor.Sık sık yenileniyor.5 yıl önce sandimmun neoral kullandı.Geçmişti.3 yıl sonra yenilendi.Sık sık yenileniyor.Değişik ilaçlar kullanıyor hiçbiri fayda etmiyor.Sandimnun neoral kullanırken geçiyor.Bırakınca yenileniyor.O ilacında yan etkisi fazla oluyor.Vücudunun ödemi hiç geçmiyor.Şimdide doktor xolair iğneyi her ay kullanmasını önerdi.Bu iğnenin yan etkisi nedir?Siz önerir misiniz? Başlayalım mı?Yada bu hastalığın tedavisi için ne yapmalıyız?

3 cevap
Cevaplar (3)
Prof. Dr. M. Levent Erkan
Göğüs Hastalıkları , Alerji ve Göğüs Hastalıkları

Kronik ürtikerin nedeni ve tedavisi ancak %20 vak'ada mümkün olabilmektedir. Ağır vak'alarda Xolair de başka bir çare kalmadığında uygulanabilmektedir. Ancak bu ilacı da kullanırken çeşitli olumsuz etkiler görülebilmektedir. Bunları internetten araştırabilirsiniz.

2 Şubat 2016 08:58
Soru Sahibi

Çok teşekkür ederim cevabınız için.

3 Şubat 2016 13:45
Prof. Dr. M. Levent Erkan
Göğüs Hastalıkları , Alerji ve Göğüs Hastalıkları

Tekrar geçmiş olsun.

9 Şubat 2016 19:37
Soru Sahibi

Tekrar rahatsız ettiğim için kusura bakmayın.Anneme 2 şubatta xolair iğneden 150 mg lik 2 tane yapıldı.Şikayetleri dahada arttı.Şimdi cilt ilaclarının yanında arasıra prednol iğne günde 1 yada 2 tane avil iğne yapılmasına rağmen ürtikerleri çıkmaya devam ediyor.Daha önce prednol iğne yapıldığında şişlikleri geçerken şimdi çok az fayda ediyor. Bu Xolair iğnenin yan etkisi mi olduğu anlamına geliyor?İlaca devam etmeli mi?Yoksa iğne etkisini uzun sürede mi gösterecek?Şimdiden çok teşekkür ederim.

21 Şubat 2016 19:35
Prof. Dr. M. Levent Erkan
Göğüs Hastalıkları , Alerji ve Göğüs Hastalıkları

Bir kaç ayda etki etmiyorsa devamında yarar yoktur. Yan etkilerini internette geniş olarak bulabilirsiniz. Geçmiş olsun.

26 Nisan 2016 11:25
Prof. Dr. M. Levent Erkan
Göğüs Hastalıkları , Alerji ve Göğüs Hastalıkları

Bir kaç ayda etki etmiyorsa devamında yarar yoktur. Yan etkilerini internette geniş olarak bulabilirsiniz. Geçmiş olsun.

26 Nisan 2016 11:26