YS
Soru Sahibi
5 Ekim 2020 11:35

Kronik servisit

Merhaba hocam. 2 aylık evliyim iliski sonrasi lekelenme ve acı şikayetiyle muayene oldum vajinit denildi. Iki ayri fitil ve antibiyotige ragmen geçmemiş. Sonraki muayenede ise rahim agzinda erozyon görüldü. Smear ascus hpv negatif biyopsi Kronik Servisit geldi. Bu arada akinti kültürü yapildi temizmis. Doktor yeni evli oldugum icin dondurma vs islem onermiyor. Tekrar vajinal tablet yazdi vagi hex. Ancak iliski sonrasi sikayetim devam etmekte. Cocugu olmayan ancak sikayeti olan kronik servisitte nasil bir yol izlenmelidir? Bir de sunu soracagim servsiit rahim agzi iltihabiymis ama muayenede erozyon var denildi yani hem.erozyonum hem de iltihabimi var bu durumda? Ve bu ilaclar hem erozyomu hem iltihabi iyilestirir mi?

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Eralp Başer
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Merhabalar Seda hanım, tavsiyem tekrar muayene olmanız, çünkü servisitte ağızdan antibiyotik tedavisi öneriyoruz. Bununla sonuç alacağınızı düşünüyorum. Çok geçmiş olsun.

6 Ekim 2020 14:57
YS
Soru Sahibi

Eralp hocam tekrar muayene oldum baska bir hekime.( Sirasiyla gynomax xl, donaxyl ve vagi hex kullanmistim hem enfeksiyin hem de yara goruldugu icin ve 3 aylik evliyim)Fitil vs yazacagim bir akintin yok dedi doktor kronik servisit icin de yara bozuk para büyüklüğünde 1 adet daha bekleyip dondurma yapalim dedi. Dondurma islemi uygun mudur ?

7 Ekim 2020 16:03
Prof. Dr. Eralp Başer
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Merhabalar Seda hanım, eğer bariz bir enfeksiyon yoksa, akıntıları ve ilişki sonrası kanamaları gidermek için dondurma (kriyoterapi) tedavisi uygulanabilir. Geçmiş olsun dileklerimle.

15 Ekim 2020 22:07