BD
Soru Sahibi
1 Haziran 2021 17:06

Kronik pelvik ağrı

Hocam bende kronik pelvik ağrılarım var. Beş aydır onlarca hekime gitmeme rağmen tanı konulamadı. Bu beş ay içinde endoskopi ve kolonoskopi sistoskopi ve yapılabilecek tüm tahliller yapılıp filmler çekildi.antibiyotik den başka bir şey verilmedi. Haliyle sonuç alamadım. Ağrılarım devam ediyor. Nasıl bir yol izlemeliyim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Saygılarımla

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Ertan Öztürk
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

DEMET HNM; Bazen sizin gibi yapılan tetkikler ile net tanı koyamadığımız problemler görebiliyoruz i, bu tür durumlarda bizim ampirik tedavi dediğimiz olası şikayetlere yönelik belli ilaçlar kullanarak ağrılarınızı azaltmak ve tedaviden tanıya gitmek gerekebilir. Bu tür durumlarda her zaman sizi muayene eden hekim tedavinizi düzenlemelidir.

2 Haziran 2021 09:53
BD
Soru Sahibi

Hocam ağrılarımı zaldiar , perge kullanarak asgariye indirebiliyorum. Ama alt karında ve yan karında oluşan basınç ,yoğunluk,ağırlık hissi hiç bir şerlide gideremiyorum. 5 ayrı kadın doğum uzmanı 2 üroloji 2 genel cerrahi iç hastalıklar bölümü gördü muayene etti. Ama hiç biri çözüm olmadı. Çözüm olamamışken benim bölümümle ilgili değil rahatsızlığınız diyip göndermeleri....Aynı hekimlere gitmek anlamsız olacak. Kronik pelvik ağrı ile ilgili nereye, kime gitmem gerekiyor. Lütfen bu konuda değerli yardımlarınızı rica edeceğim. Saygılarımla

2 Haziran 2021 10:03
Op. Dr. Ertan Öztürk
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Demet Hnm; Ankara' ya yolunuz düşerse muayene etmek ve tüm yapılan testleri görmek isterim ve ona göre tedaviniz hakkında yönlendirme yapabilirim.

2 Haziran 2021 10:11