TC
Soru Sahibi
3 Mayıs 2016 20:07

Kronik Öksürük

Merhabalar, geçirdiğim gribal bir enfeksyon sonrası 2 aydır geçmeyen bir öksürük oluştu.Antibiyotik (Augmentin) kullandım,doktorun verdiği öksürük şuruplarını ve gargaralarını düzenli kullandım fakat hiç biri olumlu bir sonuç vermedi.Ara ara üst göğüsümde yanma ve tırmalanma hissi oluşuyor ve buna kuru öksürük eşlik ediyor.Laboratuvar da yaptırdığım test sonucu ^IgE değeri normalin yaklaşık 4 katı çıktı bu da sanırım alerjik bir reaksyon olduğuna işaret fakat bahsetiğim semptomlar dışında herhangi bir şikayetim yok(ateş,halsizlik,sürekli burun akıntısı gibi ). Yaptırdığım boğaz kültürü sonucunda herhangi bir şey bulunamadı. Ayrıca çektirdiğim akciğer filminde de herhangi olumsuz bir şey söylenmedi.Hep yakında geçer diye bekliyorum ama bir türlü geçmiyor, geçiyor gibi oluyor yeniden başlıyor sizce endişelenmekte haklı mıyım başka neler yapılabilinir ? Yardımcı olursanız çok sevinirim, iyi günler iyi çalışmalar. Not:Sigara kullanmıyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. İbrahim Korhan
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Öncelikle kesinlikle bir alerji ilacı kullanmanız faydalı olacaktır bunun yanında reflü benzeri şikayetleriniz var bu açıdan da bir ilaç kullanmanızı tavsiye ederim. Bu açıdan mutlaka bir KBB uzmanının muayene edip ilaç önermesi uygun olacaktır. Saygılarımla

3 Mayıs 2016 23:15