KS
Soru Sahibi
23 Ocak 2020 00:44

Kronik fasiit ve elektrik çarpması

Yaklaşık 1 sene önce sol ayak tabanımda engelliler için yapılan kaldırımda adım atarken bir agrı oldu. Ve topallamaya başladım. Birkaç doktora gittim ama bir çare olmadı. Morton nöroma dediler tabanlık verdiler onunla bir spor ayakkabıyla 1 sene idare ettim. Tam bir sene sonra daha da köyüleşti. Evin içinde basamaz hale geldim. Ve diger ayğada yüklendiğm için sağ ayaktada 3. Ve 4. Parmaklarda şişlik yani ödem oluştu. Aynı zamanda ayak tabanımda şiddetli agrı ve elektriklenme.. 3.ve 4.oarmaklarımlarımın altındaki o yer de ki bıçak batması gibi beynim de hissediyorum. 20 gündür terlik dahi gıyemıyorum. Yatıyorum evde. Fizik tedaviye başladım. Ortopedi doktoru bizlik bir olay değil kronik fasiit dedi. Ayak tabanın çökmüş ve kasların arasındaki zarlar büzüşmüş. Fizik tedavi çözer dedi. Ama ozon iğnesi ve kortizon enjeksiyonu yaptılar. Faydasız oldu. Çaresiz kaldım ne yapmam lazım..

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Avni Babacan
Anestezi ve Reanimasyon , Algoloji (Anestezi ve Reanimasyon)

gelebiliyorsanız bir göreyim avni hoca selamlar

18 Mart 2020 08:15
KS
Soru Sahibi

Hocam ameliyat oldum.. Fulya ayak cerrahı merkezinde Selim hocaya.. Teşekkürler ilginize..

18 Mart 2020 17:13
Prof. Dr. Avni Babacan
Anestezi ve Reanimasyon , Algoloji (Anestezi ve Reanimasyon)

Geçmiş olsun iyiyseniz sorun yok.

23 Mart 2020 09:16