kg
Soru Sahibi
5 Ocak 2016 00:06

kromozom anomalisi

Hocam iyi çalışmalar. .. 1 yıl içinde 3 kez gebe kaldım ilki düşük oldu.2. de kalp atışı duyulamadı küretaj la alındı 3. ise 8 haftalıkken kalbi durdu. 2. bebekte 92 kromozom tespit edildi Periferik kandan kromozom analizlerimizde normal çıktı ve bana trombofili tanısı konduve 3. Gebelikte hibor 3500 kullandım. Bu kez de embriyonun 68 kromozomlu olduğu tespit edildi. tekrar karyotiplerelimize bakıldı. yine normal. Sperm fısh sonucu da normal çıktı. tesaduf olabilir tüp bebek ve pgd ye gerek yok dendi. yaptırabilecegimiz başka testler varmıdır. görüşünüze çok ihtiyacimiz var hocam

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Tolga Ecemiş
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Merhaba Gökçe Hanım;öncelikle geçmiş olsun.Tüp bebek ve PGD yöntemine şöyle gerek var diye düşünüyorum;her gebelik kaybı ve kürtaj sizin için bir travma olacak.Daha az kayıp ve travma için gerekli bence.Ancak tabi ki normal yollarla da sağlıklı gebelik olabilir.Saygılarımla...

13 Ocak 2016 11:17