GS
Soru Sahibi
1 Temmuz 2021 15:51

Kortizon ilaç

Merhaba hocam kasım 2020 de covit oldum ağır geçtiği için dr bana prednol kortizon ilaç verdi yaklaşık 15 tane kullandım yemek sonrası çarpıntı sebebiyle 2021 Mart ayında akş ölçümü 102 çıktı nisan ayında ikinci kez ölçüm yapıldı 96 çıktı hbc1a 5.2 açlık insülin 8 çıktı çabuk açıkmaya başladım covit öncesi akş 85 civarı idi sizce bu yükseliş kortizona mı bağlı? etkisi bu kadar uzun sürer mi?çıkan değerler normal mi? cevap verirseniz memnun olurum hayırlı günler hocam.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Bünyamin Kısacık
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

merhaba Bu yorumu yapmak çok zor çünkü kortizonun etki süresi kısadır. İİu anki durumda zaten diabet değilsiniz kan şekeriniz değişmemiş. Bu yüzden panik yapacak bir durumunuz yoktu. Geçmiş olsun

2 Temmuz 2021 09:38