DM
Soru Sahibi
19 Eylül 2016 16:18

kornea nakli

iyi günler hocam 4 kez kornea nakli oldum ancak dördüde ya red yada ödemden dolayırandıman almadım şu anda yine nakil diyorlar yapay kornea yapmayı düşünüyoruz gözüm ün arkası ve sinirlerinde birşey yok ancak glokumdan dolayı gözümde tüp var acaba yapay korneada herhangi bir sıkıntı olurmu tşk.ilginize

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Mehmet Bey, Dört defa kornea nakli yapılmış ve her defasında kornea red etmiş ise, kesinlikle yapay kornea ameliyatı düşünülmelidir. Gözünüzün arka kısmında bir sorun yok ve görme siniriniz de sağlıklı ise kalıcı olarak iyi bir görme elde edersiniz. Gözünüzde tüp olması, yapay kornea ameliyatı için bir sıkıntı değil, tersine bir avantajdır. Sizi en kısa zamanda muayeneye beklerim. Saygılarımla, Doç Dr Canan Aslı Yıldırım Dokuz Eylül Üniversitesi

26 Eylül 2016 15:58