YD
Soru Sahibi
24 Mayıs 2021 22:00

Köpek korkusu

Merhaba Nilüfer Hanım, 5 yaşındaki oğlum köpeklerden korktuğu için 10 gündür evden çıkmıyor. Köpeklerle ilgili 5 yasina kadar herhangi bir korkusu yoktu. Parkta oynarken bir kedi elini tırmaladı. Ondan sonra bu korku oluştu. Ama ozellikle kopeklerden korkuyor. Dışarı cikmak icin zorlamıyorum ama cok üzülüyorum ne yapmaliyiz?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar, baştan başlayarak korkusunu azaltmaya çalışmanız gerekiyor. Yavru köpeklere ilişkin çok çok sevimli bir kaç görüntü, videolar izleyin birlikte. Yavru köpeklere isim takıp, onlara ilişkin güzel hikayeler bulup sevgi dolu yönlerini öne çıkarınız. Bu arada köpeklere ilişkin vermek istediğiniz mesajları verebilirsiniz. Onu koruyacağınız konusunda da , güven vermelisiniz. Yavaş yavaş çok kısa süreli etkinlikler planlayınız. Dışarıda yapmak istediği, en çok sevdiği etkinlikleri başlangıç için çok kısa süreli olacak şekilde planlamalar yaparak bunu aşabilirsiniz. Oğlunuza sevgiler, mutlu günler dilerim.

2 Ağustos 2021 13:40