CK
Soru Sahibi
16 Ekim 2021 20:19

Konuşma bozukluğu

Merhaba hocam benim sorunum aslında kızımın net konuşamaması. kızım 3 yaşında ama yaşıtları kadar cümle kurması akıcı değil söylenilen her şeyi anlıyor yapıyor fakat kelimeleri birleştirip cümleleri tam kuramıyor. Anne baba vs. Anne almıyor gibi cümleler söylüyor ama bazı kelimeler anlaşılır değil.bende bunun için biraz tereddüt ettim açıkçası oyuzden size danışmak istedim. yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Yusuf Karaer
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

Bunun dışında sizi kaygılandıran herhangi bir belirti var mı? Göz teması, ismine dikkat, işaret edilen şeye bakma ya da istediği şeyleri işaret etme, duygularınıza uygun duygusal karşılık verme… nasıl? Bunlarla ilgili bir sıkıntı yoksa alıcı dili de iyiyse, yani söylenilenleri anlayabiliyorsa, ifade edici dil için bir süre daha beklenebilir diye düşünüyorum. Yine de çocuğunuzu ayrıntılı değerlendirmeden hüküm vermek de çok uygun değil tabi. Dilerseniz gelin bir değerlendirme yapalım 👍🏻

16 Ekim 2021 20:51