ÜA
Soru Sahibi
14 Temmuz 2021 23:53

kontrol sonucu

Merhaba doktor bey. Ben 48 yasındayım ,birinci evre meme ca hastasıyım ve 2017 yılında ameliyat oldum. Zoladex 2020 ocak ayında kesildi ancak ben hiç adet görmediğim için üç ay önce tamoksifen kesilip LETU başlandı. Dün yapılan kan tahlillerimde FSH 69.60 , LH 28.87 , ESTRADİOL <11.80 , PRL 32.92 çıktığı için menopoza girdiğim söylendi. Batın us de ''Uterus normal boyutlardadır. Endometrium çift duvar 6.7 mm olup, servikste Nabothi kistleri mevcuttur. Her iki over atrofik olarak vizüalize edilmektedir. İntraabdominal serbest mayii izlenmemiştir '' Akciğer filminde ''Bilateral perihiler bölgede ve sağ pakaradiak alanda bronkovasküler izler belirginleşmiştir '' yazıyor. Doktor bey akciğer filmi sonucum ve artık menopoz da olduğuma göre rahim kalınlığı normal mi? Cevabınız için teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Sadi Kerem Okutur
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba, tetkik değerlendirmesi yapmıyorum, hekiminizle görüşun lütfen, iyi günler.

15 Temmuz 2021 21:14