DF
Soru Sahibi
10 Ağustos 2016 14:50

KONJENİTAL HEPATİK FİBROZ

MERHABA HOCAM BENİM OĞLUMA 15 AYLIKKEN NEONATAL HEPATİT TANISI KOYULDU ŞUAN OĞLUM 13 YAŞINDA BU YAŞINA GELENE KADAR SÜREKLİ TAKİP ALTINDAYDI. 1 AY ÖNCE TEKRAR BİYOPSİ OLDU VE BU SEFER TANISI KONJENİTAL HEPATİK FİBROZ (SİROZ DIŞI )OLARAK KOYULDU BU HASTALIK GEÇİÇİ OLMA DURUMU VARMIDIR. İZLECEĞİMİZ YOL SÜREKLİ TAKİPMİ OLMALI BANA BU KONUDA YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ.

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Deniz Ertem
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

MERHABA GEÇMİŞ OLSUN, KONJENİTAL HEPATİK FİBROZ GEÇEN BİR HASTALIK DEĞİLDİR. DEVAMLI TAKİBİ GEREKİR, BAŞKA SORUNLAR ORTAYA ÇIKABİLECEĞİ İÇİN ARALIKLI MUAYENE KAN TESTİ VE ULTRASON GEREKİR. BAKILMADIYSA BÖBREKLERİNE BAKILMASI GEREKİR SAĞLIKLI GÜNLER

11 Ağustos 2016 22:05
DF
Soru Sahibi

MERHABA HOCAM OĞLUMUN KONJENİTAL HEPATİK FİBROZ TANISI KOYULDU YEMEK BORUSUNDA VARİS OLUŞUMU OLDU 1 AY ÖNCE 3 VARİS BANTLANDI 1 AY SONRA BUNLARDA GERİLEME OLDUĞU SÖYLENDİ VE KARŞISINDA 2 ADET VARİS OLUŞTUĞU SÖYLENDİ VE 2 VARİS BANTLANDI KANAMASI OLMASI BU VARİSLER TEKRAR OLUŞURMU HOCAM BU KONUDA BANA BİLGİ VERİRMİSİNİZ

4 Kasım 2016 11:40
Prof. Dr. Deniz Ertem
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Merhaba, tüm bana sorduklarınızı takip eden bant atıp varisleri tedavi eden dr.un zaten size açıklaması gerekir. Bu konuda İstanbul da gidebileceğiniz birden fazla merkez var. Evet yeni varisler gelişebilir. Bu nedenle aralıklı endoskopi ve varsa varislere bant atılması gerekir. Sağlıklı günler Bakmanızı öneririm: https://www.facebook.com/ProfDrDenizErtem/?ref=bookmarks

6 Aralık 2016 19:50