yk
Soru Sahibi
16 Temmuz 2019 19:56

konjenital adrenal hiperlazi

merhaba 16 yaşında 156 boyunda 51 kiloyum. anne ve babam akraba evlilği 6 yıl önce haşimato teşhisi koyuldu. 5 aydır regl olmuyordum tüylenme artışı ve aknelenme vardı.doktorum kan testi yaptırdı ve ultrasona girdim polikistik over sendromu teşhisi koyuldu. doğum kontrol hapı kullandım ve regl oldum. yapılan testlerde böbrek üstü bezlerimde bi sorun görünmüş ve bunun için adrenal yetmezlik testi yapılacak yurtdışından gelecek sipariş verdik. araştırdım ve konjenital adrenal hiperlazi diye bi hastalık varmış acaba bende de olabilir mi?bir fikriniz var mı? ailemle konuştuğumuzda bunun erkekleşme mi olduğunu sordular öyle mi?

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Fatih Gürbüz
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Endokrinolojisi ve Metabolizma Hastalıkları

Böbrek üstü bezi bozukluğu ile ilgili bir test. Muhtemel iyi çıkacaktır. Erkekleşme tabiri tamamen yanlış.

16 Temmuz 2019 21:17