GH
Soru Sahibi
25 Ekim 2021 22:25

Komut almama

Hocam merhabalar 22 aylik kizim var goz temasimiz var herseyi normal anne baba abi kedi mama bitti hala teyze ver kelimelerini söylüyor ce oyununu oynuyor sar makarayi beraber soyluyoruz kule oyunlarini yapboz oyunlarini cok guzel yapiyor ama birsry istedigi zaman hep bizim elimizden tutup goturuyor gel git komitlarini anlamiyor aslinda ben birseyler dedigim zaman anliyo ama yapmak istemiyor gibi geliyor bu durum normal mi beni aydinlatirsaniz cok sevinirim

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Burak Karakök
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

Merhabalar. Birçok yönden gelişimi iyi gibi anlatıyorsunuz ama komut alma becerileri açısından biraz endişe etmişsiniz. Bir çocuk psikiyatristinin görmesini öneririm.

25 Ekim 2021 23:11
GH
Soru Sahibi

Hocam merhabalar evet endişe ettim ama ver hayir gel komutlarina uyuyor sadece sunu getir dedigim zaman getirmiyor bu otizim belirtisi midir

27 Ekim 2021 09:03
Uzm. Dr. Burak Karakök
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

Hiçbir belirti tek başına otizm dedirtmez. Otizm birçok işlevi bozan bir durumdur. Çocuklar işine gelmeyen komutları duymazdan gelebilirler. Birçok alanın ayrıntılı değerlendirilmesinden sonra ancak bir şey söyleyebiliriz.

27 Ekim 2021 10:15