CM
Soru Sahibi
30 Eylül 2015 16:16

Kolonoskopi sonucu

Hocam kolonoskopi sonucumu yorumlar misiniz? 1adet 1mm boyutunda gri-beyaz renkte doku ornegi olup;tumu 1k isleme alindi.rutin boyama;hematoksin-eozin, yapilan hisyokimyasal boya:PAS boyasi Mikroskopik inceleme: İncelenen doku:kolon mukozasi Mukozal degisikler:yuzeyde mukus kaybi ile kriptlerde rejenerasyon vardir. Bazal membran:kalinlasma yoktur. Lamina propria:konjesyon ve hemoraji ile mikst bir inflamasyon vardir. Mikroorganizma:amip trofozoidleri ile uyumlu bulgular yoktur. TANI :Nonspesifik kolitis

3 cevap
Cevaplar (3)

Bu kolonoskopi kime ait yanı kaç yaşaında birinin sonucu ve ikincisi özetle hastanın ne gibi yaknılamrı var şampiyon bunları bilirsem yorumlamak kolay ve anlamı olur

1 Ekim 2015 09:13
CM
Soru Sahibi

Hocam bana ait 23 yasindayim sol kasik ve gobek deligi altimda agri var dışkımda bzen yumusak sekilsiz ccikiyor

1 Ekim 2015 18:46

rapor okadar kotu bişiy soylemyiro ama kolitisın nonspesifik olması iyidir bence bol posalı gıdalar ve reflor günde üç tane on gun kullanın bakalım bi değişirklik olacakmı bu arada kanser fılan diilsin şeker endişe etme ne gibi ilaç verildi bilemk isterim gülümseyin bütün ağrıları azaltır

2 Ekim 2015 09:50
CM
Soru Sahibi

Flagyl ve ekspaz verildi ama agrim gecmiyo bi turlu basinca artiyor hocam flagylin yarisi bitti ama agrilarim ayni. Baska bi hastaliga donusme riski var mi agri yapar mi bu kadar hocam

2 Ekim 2015 22:34

Bence olay jinekolojik yada ürolojik gibi cerrahi nedenelrle pek boylesi ağrı görülmez diye düşünüyorum ilaçlar bir bitsin bakalım

3 Ekim 2015 16:31