TB
Soru Sahibi
18 Ağustos 2020 08:11

Kolonkanseri

Kolonkanseri Hocam cevabiniz icin tesekkurler bende iritabl kolon var debridatforte ve duspatalin veya buskas hap kullaniyorum tecrubeli bir uzman olarak baska oneriniz yokmu bilhassa bakliyat urun sogan yedigimde sorun artiyor yememege calisiiyorum esim kolon kanseri 15 ay evvel ameliyat ve 6seans kemo gordu simdi sukurler olsun iyi diyete dikkat efiyor yarim saat yuruyor kizarmis seketli urun yemiyor kanserin nuksetmemesi icin oneriniz yokmu iritabl kolon icin sitede ilac yazilamiyormus ilac grubunu soyleyebilirmisiniz Gizle

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Metehan Gümüş
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Eşin için önerim sebze meyve ağırlıklı Akdeniz tarzı beslenme ve kolonoskopi kontrollerini yaptırması, sizin için ise kullandığınız ilaçlara benzer birçok ilaç mevcut, bunlardan hangisi şikayetlerinize iyi geliyorsa onunla devam edebilirsiniz. Eşinizle beraber beslenmenize dikkat etmenizi ve yürüyüş gibi aktivitelerle hareketli olmanızı, kolonoskopi kontrollerinizi yaptırmanızı öneririm.

21 Ağustos 2020 23:37