BS
Soru Sahibi
8 Ağustos 2020 19:44

Kolonkanseri

Kolonkanserı saygılar evvelki cevapşarınız için teşekkürler eşim kolon kanseri ameliyat ve 6aylık koruyucu kemoyu 15 gün evvel bitirdi gınasırı Dr önerisiyle gunasırı 100mg cotaspın alıyor ayrıca bağışıklığı güçlendirmek için gunadırı yoğurtla bir tatlı kaşığa bir cay kaşığı zerdacal karabiber karışımı yiyor herhangi bir ters etkilenme tehlikesi olurmu beni aydınlatır misiniz tecrübeli bir uzman olarak nuks etmemesi için onerınız yoku tesekkurler Gizle

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Emre Çakır
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Haftada 3 gün Her gün 40 dakika Tempolu yürüyüş Yapmanızı Haftada bir gün balık Yemenizi İdeal kilo ağırlığınızı korumanızı ;kiloluysanız insülin direnci baktırmanızı ve gerekirse sonuclara gore metformin ilacı kullanmanızı Yağlı,baharatlı ,karbonhidrat içeren yiyeceklersen uzak durmanızı ;bol bol meyve sebze yemenizi Her gün bir bardak süt içmenizi D vitamini seviyenizi baktırmanızı düşükse normal döndürmenizi Öneririm .Yazdığınız şeyleri yapmanızın da hicbir sakıncası yok .

8 Ağustos 2020 19:54