KH
Soru Sahibi
17 Temmuz 2020 01:17

Kolon kanseri

Hocam dışkıda kan ve dışkının son kısımının incelmesiyle ilgili genel cerrah doktoruna başvurdum asistan muayene etti Hocam küçük bir çatlak var dedi krem verdi ama duyduğum kadarıyla çatlakta ağrı oluyormuş bende ağrı yoktu bir de sol tarafımda bağırsağımı elimle hissedebiliyorum hareket edebiliyor ince bir boru gibi yaklaşık 8-10 cm hafif sert bir yapı sanırsam kalın bağırsak bu kolon kanseri midir acaba yaşım 19 4 ay önce şikayetler yeni başlar ken kolonoskopi yaptılar Hocam kolonoskopi raporum=çekuma kadar ilerlendi çekum abanında burayı dolduran gaita vardı kolon anslarında yer yer görüşü kısıtlayan katı sıvı gaita vardı görülebildiği kadarı ile çekum asendan kolon asendan kolon hepatik fleksura transvers kolon splenik fleksura desendan kolon sigmıid kolon ce rektum normal olarak değerlendirildi anal kanal normal olarak değerlendirildi tanı=yetersiz kolon temizliği normal sınırlarda kolonoskopik inceleme

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. H. Armağan Arıcan
Radyasyon Onkolojisi

Merhaba, kolon temizliği sonrası tetkikin tekrarlanması yararlı olabilir. Yapılamazsa Tüm Batın BT fayda sağlayabilir. Geçmiş olsun.

17 Temmuz 2020 11:55