TB
Soru Sahibi
25 Ocak 2021 08:11

Kolesterolyuksekligi

saygılar prostat büyümesi için kavak çekirdeği yağından gunde5damla kullanıyorum bu ölçü kolesterolu etkılermı kalbe zararı olurmu bazı drlar günde bir tatlı kaşığı öneriyor ne dersi biz

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Yunus Keser Yılmaz
Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp

Merhaba, geçmiş olsun, kabak çekirdeği yağı kansere yönelik özellikle prostat kanserinde faydalı olduğu gösterilmiştir. Ancak kalori değeri yüksek olup, fazla kullanımı ishale yol açabilir. Protein değeri yüksek bir besindir. Ancak tedavinin düzenlenmesinde Fitoterapi Uzanı Tıp doktorunun önerilerine göre harekt etmenizde fayda olacaktır. Sağlıklı günler dilerim.

25 Ocak 2021 21:44