TB
Soru Sahibi
19 Mayıs 2020 09:04

Kolesterolyuksekligi

Kolestetolyuksekligi Kolestetolyuksekligi saygilar son tahlilde hdl40ldl140trig237tkol230 ldlyi trig dusuremiyorum hafyada3yumurta hetgun7,zeytin her sabah dogal hindistan cevizinden bir tatli kasigi iciyorum unutkanliga iyi geliyor bu doz zarari varmi oneriniz yokmu nasil beslenebilirim niacin hapi onerildi ne dersiniz eşim kolon kanseri ameliyat ve kemoterapi sırasında bitti katarakt ameliyatı olabilirmiş risk ölümü kanserin tekrarlanmaması için önerimiz yokmuş beslenme önerimiz yokmu Gizle

1 cevap
Cevaplar (1)

Kan değerleriniz gayet iyi durumda ldl düzeyin 180 altında olduğu için riskli aşamada değil mevcut tüketiminizi devam edebilirsiniz kolesterol açısından sıkıntı olmaz ama ilave olarak duzenli egzersiz haftada 3 gün günde 45 dk olacak şekilde yürüyüş ve sigara eğer varsa bırakmanız gerekir Ayrıca unutkanlık için vitamin düzeyi tansiyon ve şeker düzeyi önemli bunlara da bakmak gerekir Çok geçmiş olsun iyi bayramlar

22 Mayıs 2020 10:11