TB
Soru Sahibi
5 Temmuz 2017 08:54

Kolesterolyuksejligi

MenüDoktorsitesi.com Ana sayfaBenimsayfamSorularım (#*** *** **) SORU Kolesterolyuksekligi MenüDoktorsitesi.com Ana sayfaBenimsayfamSorularım (#*** *** **) SORU Kolesterolyuksekligi MenüDoktorsitesi.com Ana sayfaBenimsayfamSorularım (#*** *** **) SORU Kolesterolyuksekligi Hocam saygılar benim ve eşimin son tahlil sonuçları şöyle benim hdl43 ldl160,trig138tkol229hbac1 5.6 ldlyi düşünemiyorum gergin sabah10zeytin haftada3gyumurta bir tatlı kaşığı keçiboynuzu özü yiyorum önemli zararları varmı eşim hdl60ldl170trig86tkol224hbac15.9 onunda ldlsi yüksek kolesterol ilacını unutkanlık sersemlik yaptığı için icemiyoruz hergun150mg ecopirini 2mizde içiyoruz zararı varmi

1 cevap
Cevaplar (1)

Kolesterol seviyesinin ne kadar olacağını hastanın kalp damar tıkanıklığı riski belirler. Mesela damar tıkanıklığı olan bir kişinin ldl si. 70 olmalıdır. Hiç bir riski olmayan hastanın ise ldl 160 a kadar izin verilir.

14 Temmuz 2017 09:38