23 Temmuz 2014 17:05

kolesterol

Soru: Hocam saygılar yeni yaptığım tahlıl sonucları tkoles 244 trıg 200 hdl 55 vldl 41ldl 147 hbac1 5*1 Ferritin 47 demir 139 demir bağlama 223 tsh 1*38 kolesterol hapı almam dogru olur mu pre diyabetim var tansiyonum yok. SEKERIM TOKLUK 160I ASMIYOR aclık *** *** ** arası cıkıyor ldlyı nasıl ındırebılırım onerınıze tesekkurler beslenme yonunden onerınız yokmu hergun 1 tatlı kasıgı keten tohumu alıyorum zararı varmı hdlyı de yukseltırmı ldlyı nasıl dıyetle ındırırım

1 cevap
Cevaplar (1)

Kolesterol ilacını alıp almama konusunu doktorunuza danışmanız en doğrusudur. Özellikle glisemik indeksi düşük yiyecekler tercih etmenizi ve pişirme yöntemi olarak ızgara, buğulama, haşlama ve fırında pişirme yöntemlerini tercih etmenizi öneririm.

15 Ağustos 2014 14:31